یک تجربه موفق در واکسیناسیون کرونا

بازدید سرزده استاندار خراسان رضوی از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون
25 مرداد 1400
سرمایه گذاری دستگاه های اسکن کامیونی X-Ray
25 مرداد 1400

یک تجربه موفق در واکسیناسیون کرونا

 

کرونا از نوع بحرانی فراگیر است که کلیه شئون جامعه را درگیر خود نموده و لازم است که مجموعه امور در مسیر حل بحران قرارگیرد.

فعالیت مرز دوغارون با توجه به نقشی که در امر صادرات و اشتغال دارد، غیر قابل تعطیلی است و از طرفی حفظ جان شاغلین و فعالین و کارگران مرز هم به عنوان سرمایه انسانی حائز اهمیت.

مسئولیت واکسیناسیون به عهده اداره بهداشت و درمان شهرستان است. با امکانات و تجهیزاتی  محدود  و مشکلات موجود و سطح  خواسته و توقع  جامعه نامحدود…

برای ایجاد یک مرکز واکسیناسیون، نیاز به محل مناسب، اتاق تزریق، محل استراحت قبل و بعداز تزریق، ثبت اطلاعات افراد، تبادل اطلاعات از طریق اینترنت، یخچال، میز و تخت و سیستم برودتی و کاربر کامپیوتر برای ثبت اطلاعات، و انتظامات، واکسن و کادر درمانی برای تزریق و پزشک می باشد.

در یک جلسه مقدماتی، جناب مهندس احسانی مدیر شبکه بهداشت و درمان همراه کارشناسان و مدیرعامل شرکت پایبار از امکانات سخت افزاری شرکت بازدید و جانمایی محل مناسب استقرار اکیپ  را انتخاب و طرح چینش تیم پشتیبانی و ثبت اطلاعات و اتاق تزریق آقایان و بانوان و لوازم مورد نیاز را مشخص و بلافاصله امکانات مورد لزوم و کاربران ثبت اطلاعات شرکت مشخص و تحت آموزش کارشناس بهداشت و درمان قرار گرفتند.

بعد از آماده شدن محل، جلسه نهایی با حضور جناب مهندس سیاح  فرماندار محترم شهرستان تشکیل و کلیه امور، مورد بازبینی و تایید نهایی انجام شد.

مدیران گمرک، پایانه مرزی، بازارچه مرزی، اداره اتباع، منطقه ویژه، شرکت پایبار، انجمن ترخیص کاران لیست پرسنل و کارگران خود را تهیه و به سرپرست اکیپ تحویل و ثبت اطلاعات شروع و بعد از طی مراحل اداری، کار تزریق شروع شد.

 

نظم و انضباط، محل مناسب و فضای کافی و همکاری همه مدیران برای اجرای طرح به بهترین نحو و اعزام  تدریجی پرسنل و رعایت فاصله اجتماعی و رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی، نشانگر هماهنگی و همدلی و تشریک مساعی کلیه مجموعه های مستقر در مرز بود، و جا دارد از جناب مهندس احسانی و کادر پزشکی و پرستاری که این امر مهم را طراحی و به بهترین وجه انجام دادند، سپاسگزاری و ایشان و همکارانشان مورد تقدیر و تشکر و تشویق قرار گیرند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + شش =