وزارت کشور مسئول ساماندهی اتباع و مهاجران خارجی را سریعتر معرفی کند

جلسه دکتررحیمی با وزیر محترم اقتصاد برگزار شد
22 دی 1400
کنسرسیوم‌های صادراتی ایران راه‌اندازی می‌شود
22 دی 1400

وزارت کشور مسئول ساماندهی اتباع و مهاجران خارجی را سریعتر معرفی کند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به مشکلاتی که وزارت کشور در ساماندهی اتباع خارجی و مهاجران افغان دارد، گفت: وزارت کشور سیاست ساماندهی اتباع و مهاجران خارجی را باید مشخص و روشن و متولی این حوزه را هر چه سریعتر معرفی کند همچنین  باید به سمت ساماندهی دقیق‌تر و تعیین بودجه مناسب برای مهاجران و اتباع خارجی و البته مرزبانی حرکت کنیم.

جلیل رحیمی جهان آبادی با اشاره به عدم تعیین مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور، گفت: کشور با موج فزاینده ورود اتباع افغانی روبه‌رو است، اگرچه اقدامات خوبی برای کنترل مرزها یا ساماندهی مهاجران در حال انجام است اما وزارت کشور مسئول و متولی در این حوزه ندارد و اردوگاه‌های مناسبی هم در شرق کشور نداریم گرچه در تایباد ضمن هماهنگی با سازمان های بین المللی، سازمان منابع طبیعی و استانداری دنبال احداث اردوگاه مهاجران افغان هستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: وزارت کشور سیاست ساماندهی اتباع و مهاجران خارجی را باید مشخص و روشن و متولی این حوزه را هر چه سریعتر معرفی کند همچنین باید به سمت ساماندهی دقیق‌تر و تعیین بودجه مناسب برای مهاجران و اتباع خارجی و البته مرزبانی حرکت کنیم.

رحیمی جهان آبادی یادآور شد: متاسفانه در بازدیدی که از نوار مرزی شرق کشور داشتیم، برخی از سربازان مرزبان غذای خودشان را در اختیار افرادی که غیرقانونی وارد مرز شدند، می‌گذارند و این نشان می‌دهد که وزارت کشور در خصوص ساماندهی اتباع خارجی ضعف های عمده و بزرگی دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم تصریح کرد: ما از طریق کمیسیون امنیت ملی موضوع را با وزیر کشور در میان خواهیم گذاشت تا راهکاری برای رفع این مشکل پیدا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هفت =